6 domas par “Repablika pētījums par viltus ziņām”

 1. Forši gan. Nopērkat iztecējušu domēnu no Jensa De Walkas, tad pirmajās dienās ierakstat, ka esat pret ‘viltus ziņām’ un, ka ‘jaunie domēna ‘īpašnieki’ neatbalsta šādas ‘nomelnošanas kampaņas’ ‘ :D. Viltus ziņas?…. Negatīvisma kampaņa? Jūs laikam tikai esat klausījušies to, ko stāsta lielajos ziņu kanālos, jo jums ‘personal research’ tipa lapas ir ‘viltus ziņas’… ‘Conspiracy’ veida kopienas ir pastāvējušas gadiem iepriekš (vismaz 10 vai pat 14 vai vairāk gadus).. Praktiski visas šāda veida lapas izmanto publiski pieejamu informāciju, datus un materiālus lai izveidotu savas teorijas par pasaulē notiekošo. Jūs vispār neesat iedziļinājušies šajā principā, jo nosaucāt tās par viltus ziņām.

  Katrā ziņā interesanta taktika nopirkt izbijušo domēnu un izmantot to pilnīgi pretējam mērķim nekā iepriekšs… Vienkārši nepatīk, ka alternatīvie (conspiracy) teoristi tiek nodēvēti par troļļiem vai kaut kā savādāk lai, gan īstenībā tas vienkārši ir sava veida hobijs neviss viltus ziņu izplatīšanas vai kaut kas tamlīdzīgs….

  P.S. var redzēt, ka ‘jauno domēna īpašnieku’ mērķis ‘informēt sabiedrību’ nav nekāds nopietnais, jo ir iespējams ticis sekots līdzi, kad tautasmediji.lv domēns beigs strādāt un tagad te ir iebāzta fiksā WordPress instalācija ar parasto ‘template’ :).

  1. Domenu sākumā iegādājos es (Jānis Sondars) Tautas Mediji projektam. Pēc tam projekts tika pārvirzīts TV domeinē… bet šobrīd viss projekts tiek pārstrādāts. Tas ka šīs lapas autori nozaga domeinu kurš esot izplatijis viltus ziņas… dīvaini… kāpēc viņi smērētoas gar netīru vārdu/…? Izmisis Melnais PR… paldies par uzslavu..jo tas nozīmē ka mēs daram labu darbu

   1. Šo domēnu neviens nezaga un to nevar izdarīt, ja esi tā īpašnieks. Tas bija ilgu laiku brīvi pieejams, līdz ar to nekam nevajadzīgs. Jābrīnās, ka pēkšņi kādam ir baigie satraukumi! Laikam esam kādam uzkāpuši uz varžacīm!?

    1. Nu labi, teorētski tā nav zagšana, bet tāpat nav smuki tā censties noķert katru izbeigušos domēnu, kuru varbūt īpašnieks nopirks vēlāk, jo nebija iespējas atjaunot citu iemeslu dēļ.

     Vēl briesmīgāk ir iemest kaut kādu ‘placeholder’ tipa saitu tikai lai ir kam stāvēt uz domēna…

     1. Pat ne teorētiski. Nu nevar cilvēks vismaz divus mēnešus palaist garām lietas, ja tās ir svarīgas. 🙂 Viss šis teksts ir varbūtības teorijas 😀 Kad domēns ir brīvs, tam nav īpašnieka. Par kādu īpašnieku var būt runa? 😀 Piemēram, tautasmediji.tv, par ko te pat komentā minēja, ka uz to pārgājuši, arī ir brīvs domēns. Ja to kāds reģistrēs, arī būs tie paši argumenti?! 😀

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

6 − three =